Kristýna Pátková

BICÍ

Naše bubenice Kristýna Pátková pochází z Moravy a hudbě se začala věnovat ještě v předškolním věku. Svou hudební kariéru rozjela na Základní umělecké škole v rodných Oslavanech, kam docházela na hodiny klavíru a později přidala též bicí nástroje a akordeon. Kromě toho chodila zpívat i do pěveckých sborů.

Po absolvování ZUŠ pokračovala ve studiu hudby na Konzervatoři Jana Deyla v Praze, kde úspěšně vystudovala obor klavír u prof. Jany Köhlerové. V současné době studuje Kristýna obor ladění klavíru a příbuzných nástrojů na téže škole.

Dále působí jako klavíristka ve vyhlášených pražských hotelech, jako je např. hotel Majestic Plaza, Grandium, restaurace U Modré kachničky a další. Kromě aktivního hraní se Kristýna také věnuje pedagogické činnosti a vyučuje hru na klávesové nástroje, a to jak děti, tak i dospělé. Aktivně se zajímá o současné hudební dění a zúčastnila se mnoha hudebních kurzů. Kromě bicích a kláves též ráda hraje na trubku.

Paralelně se studiem na konzervatoři se Kristýna začala aktivně věnovat i hře na bicí. V současnosti bubnuje v kapelách KokoPipi band, Terrakota a samozřejmě LunedBand.

Kristýna nejraději poslouchá klasickou hudbu, ale ráda se věnuje také dalším stylům jako je jazz, rock a metal. Jejím nejoblíbenějším skladatelem je Edvard Grieg, oblíbenými interprety pak jsou Valentina Lisica, Ivan Klánský, Igor Ardašev a manželé Marie a Daniel Wiesnerovi. Mezi její bubenické vzory patří Steve Gadd, Dalibor Mráz, Neil Peart, Joey Jordison, Thomas Lang a Roman Lomtadze.

Kristýna často hraje na svatbách, plesech a dalších společenských akcích. Vystupuje též v menších orchestrech, opakovaně hostovala na bicí s Českou studentskou filharmonií. Hudba je nejen její profesí, ale též největším koníčkem.

Když zrovna necestuje za hraním nebo nedohání spánek, ráda se též věnuje jízdě na bruslích, setkávání s přáteli, hraní počítačových her, sledování sci-fi filmů, cestování a řízení auta.