Lucie „Luned“ Kloboučková

ZPĚV, AUTORKA HUDBY A TEXTŮ

Lucie „Luned“ Kloboučková pochází (podobně jako Pavel) z Podkrušnohoří v severozápadních Čechách. Naší kapele propůjčila svoji uměleckou přezdívku, působí jako její tvář a hlas, je sólovou zpěvačkou a autorkou většiny hudby i textů.

Hudbu miluje již od malička, talent zdědila po mamince. Aktivně se hudbě věnuje od třinácti let, kdy se účastnila několika pěveckých soutěží. O dva roky později už zpívala se svojí první kapelou Daimonion, se kterou zažila i svoje první vystoupení na rockovém pódiu.

V rodné Kadani také vystudovala sborový a sólový zpěv u Aleny Benešové, kdy si nejprve prošla technikou klasického zpěvu a posléze se věnovala jazzovému stylu a šansonu a muzikálovému zpěvu, což jí zůstalo až dodnes. V rámci výuky zpěvu pravidelně vystupovala na mnoha žákovských představeních Základní umělecké školy či na jiných akcích, ať už sólo nebo se sborem. Jejími největšími pěveckými vzory jsou Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Edith Piaf a Yvetta Simonová. Mezi její nejoblíbenější skladatele patří George Gershwin, Cole Porter, Jaroslav Ježek a Andrew Lloyd Webber. Svou techniku neustále zdokonaluje i u největších hvězd pěvecké scény, jako je např. Daniel Hůlka.

Luned byla odjakživa tvůrčí. Inspiraci pro psaní textů i skládání hudby čerpá zejména z vlastního života a ze svých emocí. Je to způsob, jak se vypořádat s některými citlivými záležitostmi a jak své pocity vyjádřit navenek. Mezi jejími písněmi však najdeme i texty plné optimismu a naděje. Nové nápady přicházejí neustále a s nimi i nové písně.

Časem se tak v pomyslném autorském šuplíku Luned postupně nahromadilo množství rozpracovaných písní. A kdy se nejlépe tvoří? Když máte dostatek volného času a energie. Na svých písních proto Luned zapracovala nejvíce na jaře roku 2020. Za spoluúčasti ostatních členů kapely pak vznikl základ autorského repertoáru, se kterým můžeme bez obav před publikum, a pokud se vše podaří, tak i do nahrávacího studia.

Kromě rocku Luned baví též zpěv šansonů a melodií jazzových a muzikálových, při kterém ji mnohdy doprovází náš klávesák Honza Koutecký na koncertech jejich uskupení Luned & Kouťák. Vidět a slyšet jste ji mohli také jako zpěvačku pražské folkové kapely Druga, se kterou natočila i několik studiových nahrávek. Ve volných chvílích také dává soukromé lekce zpěvu a vystupuje sólově na svatbách, tématických akcích a jiných slavnostních akcích.

Kromě hudby se Luned věnuje též amatérskému herectví a fotomodelingu, její největší vášní je ovšem orientální tanec, se kterým nejen vystupuje sólově či ve skupině (Zahra Dance Group), ale který též vyučuje.

V naší kapele se Luned kromě zpěvu a skládání věnuje také správě kapelního webu a sociálních sítí.